"S" KANATLI ALÜMİNYUM KOMBİ EŞANJÖRÜ

"S" KANATLI ALÜMİNYUM KOMBİ EŞANJÖRÜ
Yayın Tarihi: 28 Ekim 2015
Yayın Sahibi:
Teknoloji Kategorisi:Teknoloji Özeti

ÜSİMP Patent Fuarı kapsamındaki bu buluş S tipi kanat geometrisi kullanılarak oluşturulmuş bir ısı transfer yüzey alanı ile ilgilidir. ÜSİMP Patent Fuarı'nda B-2-B görüşmelere açılacak buluşun transfer yetkilisi ADAPTTO'dur.

Teknoloji Detayı

ÜSİMP Patent Fuarı kapsamında sanayici ve yatırımcılar ile bir araya gelecek olan bu buluş; ısı transfer yüzey alanı ve türbülansı artırılmış üst blok, aynı şekilde üst blokun iki "S" kanat arasına girebilecek nitelikte alt blok suyun ısı değiştirici içerisindeki dönüşünü sağlayan yan birleştirmeler, akışın üç boyutlu türbüle olmasını sağlayan birden fazla saptırıcı ihtiva etmektedir. Üst blokta ısı transferini artıran ve akışı düzenleyen düz kanat, akışkan ile ısı geçişinin artışını sağlayan S kanat, bulunmaktadır. Yan birleşmede su girişi ve çıkışı ve suyun içeride dönmesini sağlayan su kanalı bulunmaktadır. Buluşumuzda S tipi kanat geometrisi kullanılarak ısı transfer yüzey alanı, aynı zamanda bölgesel türbülanslar geliştirilerek ısı geçişi artırılmıştır. Bu sayede ısıl verim konvansiyonel alüminyum eşanjörlere göre %0.5-1 yükselmektedir. Özgün yanma odası tasarımı sayesinde düşük emisyonlar oluşmakta ve yanma verimi yükselmektedir. Düşük basınç kaybı sayesinde elektrik sarfiyatı düşmekte, gürültü seviyesi minimize edilerek konfor seviyesi artırılmaktadır. Bunlara bağlı olarak kombi yoğuşma verimi %0.5-1 artmaktadır. Tüm buluşlara http://www.usimppatentfuari.org.tr/bulus.aspx linkinden ulaşabilirsiniz.

ÜSİMP PATENT FUARINA DAVETLİSİNİZ...
ÜSİMP Patent Fuarı 11-12 Kasım 2015 tarihleri arasında ikili görüşmelerle buluşçuları sanayi ve yatırımcılarla buluşturuyor… ÜSİMP Patent Fuarı kapsamında sanayici ve yatırımcılar ile buluş sahiplerini bir araya getirecek ikili görüşmelerin yapılacağı, buluş sahiplerinin çalışmalarını anlatabileceği aynı zamanda sanayicilerin de taleplerine çözüm sunulabileceği bir platform olacaktır.

USİMP PATENT FUARI HAKKINDA...
Teknoloji Transfer Ofisleri’nin (TTO) teknoloji portföylerini, sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtım süreçlerinde destek olmak, sinerji ortamı yaratmak ve üniversite ile yatırımcıların tek bir noktada buluşmasını sağlamak amacıyla, Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi, İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi, Sabancı Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle, Sakarya Üniversitesi ADAPTTO, İYTÜ Atmosfer TTO, Koç Üniversitesi TTO, İstanbul Şehir Üniversitesi TTO, Trakya Üniversitesi TTO, Zirve Üniversitesi TTO, Pamukkale Üniversitesi TTO, ODTÜ Teknokent-TTO, Gazi Üniversitesi TTO, Erciyes Üniversitesi TTO ve İstanbul Üniversitesi TTO`nun katılımıyla ‘Üniversitelerin Patentleri Sanayi ile Buluşuyor’ konulu bir fuar düzenleniyor.

Uygulama Alanı

Tüm buluşlara http://www.usimppatentfuari.org.tr/bulus.aspx linkinden ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Korunma Statüsü

Fikri Sınai Mülkiyet Haklarıyla Korunmakta

Transfer Stratejisi

Teknolojiyi Daha da Geliştirmek Üzere Hem Sermaye Hem de Ar-Ge / İmalat Ortağı Bulmak

Teknoloji Sahibi/Sahipleri

ÜSİMP PATENT FUARI'nda buluş sahipleri B-2-B görüşmeler yapılabilmektedir.

Teknoloji Transfer Yetkilisi

Adaptto

Bulunduğu Lokasyon

Askeri Müze, Valikonagi Caddesi, Harbiye, Sakarya, 34298, Türkiye
Yayınladığı Diğer Teknolojiler
Başa Dön