FONKSİYONEL BEBEK BEŞİĞİ

Yayın Tarihi: 24 Mart 2015
Yayın Sahibi:
Teknoloji Kategorisi:Teknoloji Özeti

Bebek büyüdükçe büyüyen modüler bebek beşiği... Doğal malzemelere sahip dizayn, aynı zamanda kişiselleştirilebilir, portatif olarak taşınabilir ve modüler özelliklere sahip. İlk kullanımda 130x90 bebek beşiği olarak kullanılmakta ve istendiğinde 190x90 ebatına dönüşebilmektedir. Ürün tamamen CNC ortamda üretilmek üzere dizayn edilmiştir.

Teknoloji Detayı

İlk başta araba şeklinde tekerlekleri dönebilen, yerden yüksekliği ve korkuluk yüksekliği 2 farklı kademede kurulabilen, ön kaputu açılarak dolap olarak kullanılabilen ve yan korkuluklarından masa çıkan bebek beşiğinin tekerlekleri istendiğinde durdurulabilmektedir.
• Büyütülerek tek kişilik yatak olarak kullanılabilmektedir (araba şeklini korumakta ve tekerlekleri dönebilmektedir.
• Ürün tamamen modüler olup gerek kargo gerekse depolamada kolaylık sağlamaktadır.
• Ürün kurulum aşamasında iki farklı yükseklikte kurulabilmektedir. Yan korkuluklar da iki farklı yükseklikle konumlandırılabilmektedir.
• Tekerlekler eksen rulman kullanarak desteklenmiştir. Bu şekilde yalpalaması veya çıkması önlenmiştir. Toplam 8 adet eksen rulman bulunmaktadır.
• Ürün tamamen ahşap malzemeden imal edilmektedir. Doğal malzeme kullanımı ile fark yaratmakta ve piyasadaki plastik arabaların kanserojen etkilerini taşımamaktadır.
• Ürün büyütülebilen yapısından dolayı bebek ile büyüyerek uzun yıllar kullanıma olanak sağlamaktadır. İlk kullanımda 130x90 bebek beşiği olarak kullanılmakta ve istendiğinde 190x90 ebatına dönüşebilmektedir. Büyütmeden sonra araba görüntüsünü ve diğer özelliklerini kaybetmemektedir.
• Ürün ilerleyen zamanlarda jant seçenekleri, renk ve lamba seçenekleri ile kişiye özel hale getirilme imkânı sunmaktadır.
• Parmaklık aralığı 5 cm den az olması ve tamamen bilgisayar destekli kesilmesinden ötürü gerek işçilik gerekse hata olma olasılığı en aza inmektedir.
• Ürün tamamen cnc ortamda üretilmek üzere dizayn edilmiştir.

Uygulama Alanı

Bebek Mağazaları, Mobilya Sanayi, Büyüyebilen Bebek Beşiği

Karşılaştırmalı Üstünlükleri

Araba şeklinde tekerlekleri dönebilen ve büyüyüp tek kişilik yatak olabilen benzer bir ürün bulunmamaktadır.

Korunma Statüsü

Fikri Sınai Mülkiyet Haklarıyla Korunmakta

Transfer Stratejisi

Teknolojinin Satışını Gerçekleştirmek

Teknoloji Sahibi/Sahipleri

Ömer Gökçe Özakalın

Teknoloji Transfer Yetkilisi

Ömer Gökçe Özakalın

Proje Ekibi

Ömer Gökçe Özakalın

Bulunduğu Lokasyon

Türkiye, İstanbul, 34200, Türkiye
Yayınladığı Diğer Teknolojiler
Başa Dön